Start Vahle
Drukuj
Spis treści
Szynoprzewód LSV/LSGV - opis ogólny
Dane techniczne
Numery kat. i dane inżynieryjne
Opór i impedancja
Części składowe

obraz1

 

System
przewodów
TypIlość
biegunów
Obciążalność [A] przy
wypełnieniu 80 % / 35° C
Maks. napięcie [V]
lsv LSV 4 - 7 60 - 300
60 - 200
600
600
lsvg LSVG 6 - 11 60 - 300
60 - 200
600
600

 

Opis ogólny

 

Aluminiowe szynoprzewody LSV oraz LSV firmy Vahle to bezpieczne, kompaktowe i prefabrykowane systemy elektryfikacyjne. Perfekcyjnie sprawdzają się gdy potrzebny jest ruchomy system zasilania, który ma biec zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, czyli w przypadku dźwigów, podnośników, elektronarzędzi, kolejek podwieszanych itp. Szynoprzewody LSV oraz LSVG idealnie spisują się w wysokich temperaturach otoczenia.

Podstawowymi korzyściami korzystania z LSV i LSVG są małe koszty konserwacji, bezpieczeństwo użytkowania, kompaktowość i niezawodność. Spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa: VDE 0470 cz. 1; klasę ochrony IP 23, z uszczelką IP 24 na EN 60529.


Zamontowanie plastikowej osłony FP zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Odbieraki są zabezpieczone przed dotykiem tylko gdy ich szczotki są całkowicie w szynoprzewodzie.

Szyny, które znajdują się w zasięgu dotyku rękami i wychodzą z szynoprzewodu, powinny zostać zabezpieczone przed dotykiem przez np. barierę lub odłączenie. Warunek musi zostać spełniony tylko w przypadku napięcia wyższego niż 25VAC lub 60 VDC. Należy rozważyć VDE 0100 cz. 430 w przypadku użycia bieguna neutralnego.


Aluminiowe, zamkniętę LSV 4- polowe oraz KSL 4-polowe, pokryte polimerem mogą być połączone przy użyciu elementu transferującego.

 

Obudowa

 

System składa się z dwóch standardowych profili aluminiowych, prefabrykowanych oraz złączonych śrubami. Polaryzująca, krótsza i dłuższa krawędź zapobiegają odwróceniu faz odbieraków.


Boczne ustawienie izolatorów i miedzianych przewodników pozwala na poprowadzenie 4-7 przewodów w obudowie LSV oraz 6-11 w LSVG.

Systemy 5, 7, 9 i 11 polowe posiadają nieizolowane uziemienie.

 

W przypadku zastosowania systemu w rejonach przybrzeżnych, dolinach rzek czy innych wilgotnych i nieprzyjaznych warunkach, rekomendujemy zastosowanie wersji anodowanej. W warunkach występowania oblodzenia rekomendowane jest zastosowanie systemu ogrzewającego.

Wszystkie obudowy LSV i LSVG mogą by wyposażone w uszczelkę neoprenową lub plastikową obudowę, tak jak zostało to pokazane tutaj.

Standardowe długości szynoprzewodów to 1, 2, 3 lub 4m. Dostępne są inne długości pasujące do długości Państwa toru.

Końce szynoprzewodu są zasłoniętę zaślepkami krańcowymi.

 

Przewody

 

W wersjach 60, 100 i 140 Amp. w celu połączenia odcinków przylegających używane są nakładki boczne.

W wersjach 200 i 300 Amp. użyte zostały połączenia śrubowe.

 

Kompensacyjne odcinki łączące

 

Odcinki te kompensują różnicę wynikającą z rozszerzania i kurczenia się między aluminiową obudową oraz miedzianymi przewodami. Nie zakłócają one przepływu prądu.

 

     

Uchwyty i zawiesia

 

W przypadku kolejek podwieszanych oraz podnośników zalecamy użycie standardowych zawiesi wspomagających.

2m jest standardową odległością między zawiesiami wspomagającymi. 3 m w przypadku użycia pokryw łączących odcinki przewodów. Jedno z zawiesi musi być stałe, reszta powinna być ruchoma.

 

 

Odcinki teleskopowe oraz antykondensacyjne

/p>

Odcinki teleskopowe kompensują długość w warunkach dużych wahań temperatury w przypadku torów dłuższych niż 200m. Gdy przewód przechodzi z budynku na zewnątrz, należy zastosować odcinek antykondensacyjny


Wymagane jest oddzielne zasilanie na obu końcach tych odcinków.

     

Odbieraki

 

Odbieraki są wykonane ze wstrząsoodpornego pvc.

Zasilanie jest przekazywane przez sprężynowo wspieranie szczotki. Są one połączone przez przewody lub za pomocą skrzynki zaciskowej. Odbieraki są mechanicznie połączone dzięki wodzikom.

;

W następujących okolicznościach należy użyć podwójnych odbieraków:

-Systemy ze zwrotnicami i obrotnicami

-Napędy o niskim napięciu i częstotliwości

-Transmisja danych i/lub awaryjnych sygnałów stopu

-Duże obciążenia

 

Długość kabla przyłączeniowego nie może przekraczać 3m jeżeli dodatkowe urządzenie zabezpieczające przed przeciążeniem nie jest przystosowane do ładunku, który może wytrzymać przewód.Należy odnieść się do regulacjiVDE 0100, cz. 430 iEN 60204-32. Dołączone przewody są przystosowane do podanego obciążenia. W przypadku innaczej rozłożonych systemów należy ustalić współczynnik redukcji zgodnie z DIN VDE 0298-4

 

Zasilanie

 

Dostępne jest zasilanie odcinkowe i końcowe.

Skrzynki zasilania końcowego 4-11-polowe są zaprojektowane do max. 60 A; skrzynku zasilania odcinkowego wytrzymują natężenie od 60 do 300 A. Dostępne są odcinki zasilania odcinkowego z 2m przewodami łączącymi, które pozwalają zaoszczędzić miejsce. 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).