Start Vahle Szynoprzewody KBH
Opis szynoprzewodu KBH Drukuj
Spis treści
Opis szynoprzewodu KBH
Opis techniczny
Dane techczniczne
Parametry i właściwości
Opór i impedancja
Części składowe


Pierwszy

Opis szynoprzewodu

Systemy szynoprzewodów Vahle KBH do pracy wewnątrz i na zewnątrz pomiedzczeń posiadają zabezpieczenie przeciwporażeniowe.

Plastikowa obudowa pasuje do różnych przekrojów profili miedzianych.

 

Typ KBHF: W wersji cztero- i pięcioprzewodowej z uprzednio zamontowanych, miedzianych kabli z łączówkami sprężynowymi od 63A do 100A.

Typ KBHS:W wersji cztero- i pięcioprzewodowej z uprzednio zamontowanych, miedzianych kabli z łączówkamiśrubowymi od 63A do 200A

 

Urządzenie cechuje zwarta konstrukcja, zabezpieczenie przeciwkorozyjne oraz łatwy montaż.
Szynoprzewód KBH spełnia europejskie i międzynarodowewymogi, posiada certyfikacjęVDE oraz spełnia normy BHP. Posiada również stopie ochorny IP 23.

KBH opcjonalnie może zostać zabezpieczony uszczelką i wyposażony w system ogrzewania. Szynoprzewód zabezpieczony uszczelką do stopnia IP 24 i spełnia normę EN 60529 (047, część 1).

 

Odbierak prądu jest zabezpieczony przed dotykiem tylko po uprzednim wprowadzeniu go do szynoprzewodu.

Jeżeli istnieje możliwosć dotknięcia dłonią czynnych części urządzenia tj. odbieraków, które podczas pracy mogą opuścić szynoprzewód, stają się one barierą ochronną lub rozłączają przewody. Ma to miejsce jedynie w przypadku napięcia 24 VAC lub 60VDC.


Górna szyna w razie potrzeby może być biegunem N (neutralny). Maksymalny przekrój odbieraka to 26 mm2.Jeżeli przekrój bieguna N jest mniejszy niż przekrój zewnętrznego odbieraka należy zastosować się do regulacji VDE 0100 cz. 430,.

 

Niskie napięcie (50 VAC lub 120 VDC)jest dopuszczalne gdy odbierak prądu jest używany jedynie jako przewód (biegun) sterujący (typ...SSD). Należy kierować się regulacjami SELV lub PELV (oraz DIN VDE 0100-410). Przy większych napięciach niezbędny jest przewód uziemiający. 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).