Start Vahle Szynoprzewody kasetowe (PCW)
Szynoprzewody w obudowie PCW Drukuj

Szynoprzewody w obudowie z tworzywa sztucznego (PCW)

KSL, KSLT i KSG są z powodzeniem używane od wielu lat i są stale ulepszane i dostosowywane do ostatnich osiągnięć technologii. Przewody są umieszczone w obudowie z twardego PCW i są przeznaczone do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych(zwłaszcza KSLT & KSG). Systemy te są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa (VDE 0470 §3) i są dostępne w wersjach 4-ro i 5-cio przewodowych. Nadają się szczególnie do zasilania w ruchu dźwigów i suwnic mostowych, koleji jednoszynowych, systemów AS/RS, podnośników, narzędzi, obrabiarek, linii do prób i linii montażowych, itp. Te szynoprzewody wymagają mało miejsca, są łatwe w montażu i nie ulegają korozji. Standardowe długości wynoszą 1 / 2 / 3 / 4 m, inne wymiary i elementy gięte dostępne na życzenie.

Kat.4a (PDF): flagdesmall (4,44MB) flaggbsmall (4,44MB)

pdf button Instrukcja instalacji i konserwacji KSL - PL; PDF; 5,6MB

Szynoprzewody VKS to system oszczędzający miejsce, zabezpieczony przed przypadkowym dotknięciem zgodnie z normą VDE 0470, część 1 (EN 60529). Płaska obudowa z PCW mieści przewody z czystej miedzi lub stali nierdzewnej. Minimalna zajetość miejsca pozwala na integrację systemu z torowiskiem dźwigu lub podnośnika. Dostępne są wykonania 3 - 6-cio przewodowe, ponadto można łatwo zmontować kilka obudów razem aby uzyskać wymaganą ilość przewodów. VKS można używać we wnętrzach i miejscach zadaszonych(chronionych przed deszczem). System jest przeznaczony do podnośników, wózków widłowych, instalacji jednoszynowych, narzędzi i wielu innych typów sprzętu ruchomego. Obudowa z PCW mieści 3 - 6 przewodów zasilania lub sterowania. Standardowa długość wynosi 6 m, plus wymiar na życzenie.

Kat.4b (PDF): flagdesmall (1,0MB) flaggbsmall (4,25MB)

MKL (MKLD/MKLF/MKLS) to system całkowicie obudowany zawierający 6 - 10 przewodów do zastosowań we wnętrzach i zewnętrznych. Obudowa może pomieścić różne szyny miedziane o obciążalności od 40 A do 200 A. Wersja MKLF ma łączówki sprężynowe, MKLS - śrubowe a MKLD ma taśmy miedziane wciągane do profilu po zmontowaniu całej trasy. Szynoprzewody MKL wymagają mało miejsca, są łatwe w montażu i nie ulegają korozji. System jest przeznaczony do suwnic, wózków widłowych, instalacji jednoszynowych, systemów AS/AR, narzędzi, systemów oświetleniowych i wielu innych.

Kat.4c (PDF): flagdesmall (2,50MB) flaggbsmall (2,50MB)

Uwaga! starsza generacja typu MKL, nosząca wyłącznie oznaczenie MKL nie jest kompatybilna z nowym typem!

titel 4d VKS10jest kompaktowym, zabezpieczonym przed dotykiem według DIN VDE 0470 cz.1 (EN60529) bezpiecznym szynoprzewodem. Składa się z płaskiej obudowy izolacyjnej do której są wciągnięte szyny prądowe. Płaska budowa umożliwia bezpośrednie układanie w profilu nośnym i innych profilach VAHLE. W połączeniu z nowo opracowanym profilem nośnym HRL można uzyskać rozstaw zawieszeń co 4,5m bez kosztownej konstrukcji pomocniczej. Zależnie od przyporządkowania faz/szyn do zasilania, dostępnych jest jeszcze 3-6 szyn do sygnałów sterujących. Dodatkowo system umożliwia łatwą i tanią integrację z różnorodnymi systemami pomiaru drogi. Dzięki tym właściwościom VKS 10 znakomicie nadaje się do automatycznych regałów wysokiego składowania. Przewidziany jest do stosowania w instalacjach wewnętrznych i montażu bocznego na prostych torach. Długość standardowa 6 m, krótsze na życzenie.

Kat.4d (PDF): flagdesmall  (2,50MB)

pdf button Instrukcja instalacji i konserwacji VKS10 (PL) - PDF; 1,2MB

ProfilTypIlość
przewodów
Obciążalność [A]
przy 100 % ED / 35° C
Maks. napięcie [V]
ksl KSL 4 - 5 60 - 200* 600
ksg KSG 4 - 5 120 - 200 600
vks VKS 3 - 6 10 - 140 690
mkl MKL 6 - 10 40 - 200** 600

* 200 A przy 80 % ED
**140,160 i 200 A przy 80 % ED

Wszystkie szynoprzewody spełniają odpowiednie wymagania elektryczne, mechaniczne i przeciwpożarowe. Ze względu na światowy zasięg tych wyrobów większość systemów posiada certyfikaty UL, CSA i SEV.

 

 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).